Lesní pedagogika

Vzhledem k nepřízni počasí se na konci minulého školního roku neuskutečnila velmi oblíbená akce Lesní pedagogika. Ale ve čtvrtek 20. 9. lesníci přijeli a s dětmi z 3. a 4. třídy strávili krásné dopoledne v blízkém lese. Mottem lesní pedagogiky je totiž: „O lese učit v lese“.
Vzdělávání o vztazích a procesech, které v něm probíhají, bylo pro děti velmi atraktivní, protože základním principem je předávat tyto informace zábavnou formou. Prostřednictvím lesního pedagoga přímo v lesním prostředí. Důraz byl přitom kladen na vlastní prožitek účastníků aktivit lesní pedagogiky a poznávání lesa všemi smysly.
Les přece představuje nenahraditelnou součást globálního ekosystému, proto je nutné děti upozornit, co by zde neměly dělat, jak naopak pomoci…
Děti byly nadšené z programu, který si pro ně olomoučtí lesníci připravili, a přály si zůstat déle. Na závěr dne si odnesly záložky a pravítka s obrázky zvířat a spokojeně se vydaly domů.