Slavíci z Přerova

Kokorská škola má spoustu dobrých zpěváků, kteří se rádi účastní soutěží, a proto jako každý rok, i letos, natrénovaly vybrané děti lidové a populární písně a jely reprezentovat školu do Přerova. Soutěž s názvem Slavíci z Přerova má dlouholetou tradici a účastní se jí hodně dětí nejen z přerovských škol, ale i širokého okolí. Ve středu 7. 11. 2018 zpívaly děti z I. stupně: Zoja Mandátová, Štěpánka Jurečková, Ema Děrdová, Veronika Kusendová a Veronika Matuškovičová. Štěpánka Jurečková se umístila na 3. místě s písní Ó, řebíčku zahradnický, její kamarádky byly také velmi úspěšné. Ve čtvrtek 8. 11. 2018 jeli do DDM Atlas žáci II. stupně a dovezli zlatou medaili. Jakub Děrda, žák 6. třídy, vyhrál kategorii A, v jeho podání zazněla píseň Rodné údolí. Porota posoudila zpěv dětí - Terezy Mandrholcové, Veroniky Červenákové, Nikoly Zmrzlíkové i Mariany Ryšánové za velmi pěkný a to děti určitě motivovalo k další práci. Někteří účinkující navštěvují dokonce hodiny zpěvu a to bylo patrné i z jejich výkonu. Umístění dostali poukázky na nákup do knihkupectví a ostatní si odvezli medaile, diplomy a sladkosti.
Prostřednictvím hudby i zpěvu mohou děti daleko silněji prožívat radost, zbavit se smutku a vystoupením před porotou postupně ztratí ostych. Posunou se v této oblasti umění kupředu. Proto si zaslouží těchto 10 dětí z místní školy obdiv a uznání. Přejeme jim hodně pěveckých úspěchů i v dalších soutěžích.