naše logo

naše logo

menu

úvodní stránka
charakteristika školy
zaměstnanci
kontakty
základní informace
žáci
školská rada
dokumenty
projekty EVVO
akce + fotografie
volba povolání
zájmové kroužky
školní družina
mateřská škola
školní jídelna
spolupráce
se zahraniční školou
napsali o nás
registr oznámení
napište nám
autor stránek

EU peníze školám

naše obec
 

akce + fotografie - 2018/2019


Úspěch zpěvaček na přehlídce lidových písní

Ve čtvrtek 21. března 2019 se v Olomouci uskutečnila postupová přehlídka dětí v sólovém zpěvu lidových písní pod názvem "O hanáckyho kohóta". Cílem této soutěže je podpora přirozené zpěvnosti mezi dětmi ve vztahu k lidové písni. Zároveň také vystoupení dětí z různých koutů Moravy. Žákyně základní školy Tereza Mandrholcová, Ema Děrdová a Štěpánka Jurečková se představily v lidovém kroji a zazpívaly písně a capella (bez hudebního doprovodu). Porota ocenila vystoupení všech 3 děvčat, v jejich podání si vyslechla lidové písničky z Hané Nes mě, koničko, Či je děvče, Páslo děvčátko páva, Daleká, šeroká a další. 
Štěpánce Jurečkové, žákyni 4. třídy, se podařilo uspět a díky svému krásnému hlasu a přirozenému vystupování se probojovala do krajské přehlídky. 14. dubna budeme držet Štěpánce, nadané zpěvačce pěsti, aby se jí dařilo i v Prostějově, kde její písně doprovodí cimbálová muzika. 
V dnešní době konání různých medializovaných soutěží je spíše výjimkou, když dá zpěvák přednost lidové písni, ale každý obyvatel Hané by měl mít povědomí o nejznámějších hanáckých písničkách. Ono i samotné nářečí je pro dnešní děti "velkým oříškem". Proto si tato kokorská děvčata určitě zaslouží obdiv nejen svých vrstevníků, ale i nás dospělých.
 

úřední e-deska

úřední e-deska

Šablony 1

Výzva č. 56

akce v MŠ

akce v ŠD