Výlet Praha

Praha, hlavní město České republiky, se stala výletním cílem žáků sedmé, osmé a deváté třídy naší školy. Ve čtvrtek 16. května jsme po ospalé jízdě v Leo expresu vystoupili na hlavním nádraží a vydali se směr Václavské náměstí. Zde jsme navštívili Národní muzeum, konkrétně jsme zhlédli výstavu s názvem Hej, Československo! Po obědové pauze v obchodním domě Palladium jsme se přesunuli na Staroměstské náměstí k radnici a odtud jsme vyrazili na boat trip po Vltavě. Lodní společnost Pražské Benátky nás posadila do loděk typu Vodouch (viz foto), v rámci lístku nám dala drobné občerstvení a sluchátka, abychom mohli poslouchat výklad lodního průvodce. Po plavbě následovala procházka po především cizinci zaplněném Karlově mostě. Pak nám zbývalo ještě vyjet na Petřín, vyběhnout 500 schodů na rozhlednu a pokochat se krásným výhledem na panorama Prahy. Zrcadlový labyrint vedle věže nás trošku zklamal, čekali jsme delší trasu. Přeplněné metro nás pak odvezlo na nádraží a hurá domů. Zpáteční cestu jsme si všichni náležitě užili, ostatně jako celý výlet, i navzdory tomu, že nás nehřálo sluníčko. Děkujeme, že nám paní učitelky tuto výpravu zorganizovaly a sedmáci a osmáci mohou příští rok vyrazit znovu, bohužel už bez nás!

Žáci deváté třídy