Den Země 1. st.

Ve středu 24.4. proběhla na 1.stupni naší školy akce Den Země. Tři hodiny se děti věnovaly tématům týkajících se přírody na různých stanovištích. Dozvěděly se např. zajímavosti o vodě, její koloběh v přírodě, použití vody v domácnosti, šetření vodou, na dalším stanovišti se seznámily a upevnily si již získané vědomosti ohledně odpadů a jejich třídění. Dále poznávaly léčivé rostliny a byliny, získaly nové informace o ohrožených zvířatech, které samy vyhledávaly na PC, luštily křížovky a skládaly puzzle a také si vyzkoušely zajímavé pokusy na téma vzduch. Dětem se tato akce velmi líbila, některé motivovala i k dalšímu zjišťování a objevování nových informací. Každý žák si jistě z tohoto dne odnesl nový poznatek týkající se přírody a její ochrany.