Slavnostní zahájení školního roku

Na 1. školní den se nezapomíná. V kokorské základní škole se v pondělí 2. září konalo již tradiční uvítání prvňáčků.
Všech 14 nových žáků přivítala paní starostka, paní ředitelka, učitelský sbor i žáci školy. Na úvod si všichni vyslechli proslov paní ředitelky i paní starostky. Kromě nejmenších žáků si v jídelně místní školy mohli užít atmosféru slavnostního dne rodiče a prarodiče. Starší děti z vyšších ročníků popřály kamarádům hodně úspěchů a dobré školní výsledky.
Děti se nemohly dočkat své paní učitelky, až si prohlédnou svou třídu, poznají všechny své spolužáky, ale nejdříve musely odpovědět na otázku týkající se jejich oblíbených věcí, pohádek, kamarádů, her...
Atmosféru 1. školního dne dokreslila hymna České republiky a děti odešly s paní učitelkou a rodiči do třídy.
První školní den je pro prvňáčky a jejich rodiče velkou událostí, jsou to chvíle očekávání a my doufáme, že "naše" děti budou ve škole šťastné a jejich představy o spokojených školních dnech se vyplní.