Školou chodí Mikuláš

Svatý Mikuláš se každoročně oslavuje v mnoha státech Evropy. Postava Mikuláše chodí se svou družinou vždy 5. prosince kolem večera. Hodné děti odměňují andělé sladkostmi nebo drobnými dárky. Pro zlobivé děti chodí čerti a odnáší je v pytlích do pekla nebo jim nadělí uhlí či brambory.
Letos, stejně jako každý rok, se této tradice ujala 9. třída. Družinu tvořil Mikuláš, 3 andělé, 11 čertů a 2 čertice. Návštěvou mateřské školy se deváťáci vrátili do dětských let. Naštěstí zde byly jenom hodné děti a ty odvážnější se podívaly i na čerty.
Poté družina prošla celou základní školu. Děti a paní učitelky z prvního stupně ji přivítaly v kostýmech čertů a andílků. Andílci odměnili hodné děti perníčkem a o ty zlobivé se postarali čerti postrašením a odnesením v pytli na chodbu. Všichni hříšníci slíbili, že se do příštího roku polepší.

Lucie Vysloužilová, čert