Turisti na Brumově

V sobotu 12. 10. jsme vyrazili vlakem do Valašských Klobouků, odkud jsme se vydali pěšky do Brumova. Příjemnou cestou po cyklostezce kolem toku říčky Brumovky jsme došli pod místní sjezdovku ve Valašských Kloboucích. Zde začalo asi 2 km stoupání do kopce. Trošku jsme se zapotili, ale odměnou nám byl krásný výhled do krajiny Bílých Karpat. Pak už jsme se jen kochali krásami podzimní přírody plné hub a hlavně nádherných muchomůrek. Cílem byla zřícenina hradu Brumov, kde jsme se nahlédli do sklepení a dozvěděli se něco z naší historie. Po vyprázdnění našich peněženek v místním kiosku jsme se vypravili na vlakové nástupiště, odkud jsme se vrátili zpět svým rodičům. Cestu vlakem jsme krátili luštěním zprávy v Morseově abecedě nebo Bingem. Výletu se zúčastnilo celkem 34 turistů.