Slavnost Slabikáře

V pátek 15. listopadu jsme měli v 1. třídě slavnostní událost – děti dostávaly Slabikáře. Neměly to ale jednoduché - nejprve musely prokázat své znalosti písmen a slabik.
V rámci hodiny českého jazyka děti plnily úkoly – přiřazovaly počáteční slabiky k obrázkům, určovaly počáteční písmeno ve slově, skládaly slova z písmen a slabik apod. Za každý správně splněný úkol obdržely děti klíč. Celou sadu klíčů pak odevzdaly v ředitelně, kde paní ředitelka s paní zástupkyní měly pro děti již nachystané Slabikáře se záložkou a upomínkovým odznáčkem.
Děti úkoly splnily správně v rekordním čase, takže si všechny domů spokojeně odnesly nový Slabikář.
Byla bych ráda, kdyby dětem jejich nadšení a pracovní nasazení, které v pátek předvedly, vydrželo co nejdéle.

Mgr. Jarmila Jurečková
třídní učitelka 1. třídy