naše logo

naše logo

menu

úvodní stránka
charakteristika školy
zaměstnanci
kontakty
základní informace
žáci
školská rada
dokumenty
projekty EVVO
akce + fotografie
volba povolání
zájmové kroužky
školní družina
mateřská škola
školní jídelna
spolupráce
se zahraniční školou
napsali o nás
registr oznámení
napište nám
autor stránek

EU peníze školám

naše obec
 

mateřská škola 


Karneval
14. 1. proběhl v mateřské škole karneval. Přestože bylo období chřipek, objevila se spousta veselých masek – víly, berušky, princezny, indiánka, kovboj, ninjové a další nápadité masky. Děti si společně zatancovaly, zasoutěžily a proběhla i promenáda masek. Na závěr byly odměněny sladkostí a získaly karnevalový diplom. 

 

 

 

 

 

Vánoce
V předvánočním čase jsme se v mateřské škole sešli společně s rodiči i prarodiči u vánočního stromečku. Děti formou besídky předvedly, co všechno už umí . Přednášely, tancovaly, zpívaly vánoční písničky i koledy. Na závěr si společně s rodiči vyrobily ozdobičku, v podobě hvězdičky na vánoční stromeček. 

 

 

 


Péče o dětské zoubky
Dne 15.11.2018 proběhla v mateřské škole edukace rodičů na téma Péče o dětské zoubky. Nejprve proběhla prezentace, a pak následovala praktická ukázka. Děti si vyčistily zoubky a následně rozkousaly tabletu pro detekci plaku. Rodiče ihned uviděly, kde mají děti rezervy.
Rodiče byly aktivní, příjemní a nebály se ptát. Děti byly ze začátku zdrženlivé, ale po názorné ukázce zjistily, že se nemusí ničeho bát. Dětem se nejvíce líbily obarvené jazýčky, viz. foto.


Plavání
V 1. pololetí školního roku absolvovaly „předškoláci“ z MŠ předplavecký výcvik v areálu plaveckého bazénu v Přerově. Děti se během 10. lekcí hravou formou naučily nebát se vody a získaly základy potápění, splívání a ti šikovnější i samostatného plavání. Uspávání přírody
9.11. Navštívily děti z I. i II. oddělení stanici Bios s programem na téma „Uspávání přírody“. Během dopoledne děti plnily úkoly na stanovištích a dozvěděly se nové zajímavosti o životě zvířátek v zimě. Mohly si na vlastní oči prohlédnout živé ježečky, křečky i rybičky. Vyzkoušely si lov dřevěných rybiček na udičku a společně vytvořily „podzimní strom“ z barevného listí. Děti si dovezly spoustu zážitků, nových poznatků i sladkou odměnu.  

 


Dýňování
Koncem října jsme si ve školce udělali dýňový den. Děti od rána vykreslovaly a nalepovaly dýňová strašidýlka. Odpoledne se těšily na rodiče. aby si společně vydlabali a vyřezali podzimní dýňové lampičky.


 

 

Lubomír Dostál
Dne 17. října navštívil MŠ kreslíř, malíř, básník a ilustrátor pan Lubomír Dostál. Děti jednoduchou a humornou formou nahlédly do tajů kreslení na téma „Letem světem s malířem“ . Pomocí tužky a čar se přenesly do světa zvířat a na závěr si každý odnesl svou vlastnoručně ilustrovanou „knížku“ o zvířátkách.

 

 
 

úřední e-deska

úřední e-deska

Šablony 1

Výzva č. 56

akce v MŠ

akce v ŠD