Den zdraví – Kuchtík Buchtík

Ve čtvrtek 14. března proběhl projektový den „Kuchtík Buchtík“ zaměřený na podporu zdravého stravování a vzájemné spolupráce mezi žáky naší školy. Nově se do projektu zapojili i žáčci z předškolní třídy, kteří se v konkurenci ostatních dětí rozhodně neztratili. Téma letošního ročníku bylo „Oslava zdravě.“
Pod vedením žáků deváté třídy a paní učitelek se už od rána ve všech třídách míchaly pomazánky, připravovaly saláty, ovocné špízy, zdobily jednohubky nebo tousty. Nechyběly ani sladké dezerty a něco na osvěžení v podobě smoothie, či různých limonád. Ti odvážnější se dokonce pustili do výroby jedlých jednorožců.
Práci žáků nakonec zhodnotila pětičlenná porota, která měla nelehký úkol, vybrat tři nejlepší týmy. Letos byla hodnocena nejen prezentace připravených pokrmů, jejich vzhled, pestrost a chuť. Pověstným jazýčkem na vahách byl krátký videoklip vytvořený dětmi na iPadech, který zachycoval průběh přípravy pokrmů. Ukázalo se, že žáci naší školy jsou nejen zdatní kuchaři, ale také šikovní filmaři.
Projektový den zakončilo společné setkání, vyhlášení vítězů a ocenění všech soutěžících. Členům vítězných týmů blahopřejeme a těšíme se na příští ročník.